Choď na obsah Choď na menu
 


Záchrana DIXI

Malé dobrodružstvo po nájdení vcelku zachovalej DIXI-ny

 

 

01n.jpgZáchrana nájdenej DIXI. Tu sa nesie radostný ranný nález. Zachovalá, len trochu mokrá od rannej rosy. Kto by mal to svedomie nechať ju napospas osudu? Ja veru určite nie... a obzvlášť, keď je skoro ako nová. Zatiaľ teda 1:0 pre mňa.

 

 

 

02n.jpgJe to 737-čka z roku 1970. Už som zvedavý, čo a v akom stave bude vnútri.

 

 

 

 

 

03n.jpgHahaaa! Vnútri nie je okrem vaty a kondenzátora vôbec nič! Aj sa mi zdala akási podozrivo ľahká :-) ... Takže skóre je 1:1.

 

 

 

 

 

05n.jpgTo by som však nebol ja, keby som neurobil zázrak. Z hĺbky zásob som vylovil týchto dvoch krásavcov - nie sú síce z jednej série, ale to vôbec nevadí. Dôležité je, že sú z roku 1970. A okrem nich tam pôjde archívny ARV 261, tiež zo 70. roku. Bude mu tam lepšie, ako na polici. Opäť autentická rekonštrukcia ako lusk! Definitívne 2:1 pre mňa. Prosím potlesk :-) .

 

 

06n.jpgEšte kontrola a pamiatka pred namontovaním do DIXI. No uznajte, nie je to nádhera? Rozkošné na tom je, že namiesto toho, aby som z nej ARZ vo vzácnom 8-ohmovom prevedení získal, tak ich tam dávam.

 

 

 

 

08n.jpgHotovo. DIXI ako nová. Prvé po takomto vzkriesení z nej zaznelo niečo, čo sa práve hráva vo všetkých rádiách 10x denne, ale nevadí mi to, lebo mi to akosi vždy spraví dobrú náladu. MØ - Final song.

 

 

 

© Peter K., 2016